ilkokul@2x
Bütünsel Eğitim Sistemi ile Farkı Yaşayın!
SMS ve e-posta yoluyla haberdar olmak istiyorum

Formu doldurmanızın ardından Kurumsal İletişim ve Tanıtım Uzmanı tarafından aranarak detaylı olarak bilgilendirileceksiniz.

KARTAL ÇÖZÜM EĞİTİM SİSTEMİ

Sırasıyla İNSAN, TOPLUM ve BİLGİ’yi geliştirmeyi amaçlayan felsefesiyle, eğitim süreçlerindeki
tüm bileşenlere yönelik modeller oluşturup bu modelleri hayata geçirecek kurumsal yapılanmalar kuran bir sistemdir.

Eğitsel Rehberlik

Kariyer Danışmanlığı

Akıl Zeka Oyunları

Okula Destek Eğitimi

montesorri@2x

MONTESSORİ

Özlenen yenilikçi bir eğitim vizyonuyla yola çıkan Yenidoğu Anaokulunda, 100 yılı aşkın süredir tüm dünyada ilgi görmüş ve başarı göstermiş “Montessori Eğitimi”ni uyguluyoruz. 1900’lü yılların başlarında İtalya’nın ilk kadın doktoru Maria Montessori’nin, çocukların keşfederek öğrenmesini sağlayan etkili bir eğitim sistemi olan “Montessori Eğitimi” ile keşif ve merak duygularını destekleyerek; öğrencilerimizi kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan insanlar olarak hayata hazırlıyoruz.

OKULA DESTEK EĞİTİMİ

Öğrencinizin okul ortalaması, merkezi yerleştirme sınavlarında sonucu etkilemektedir. LGS veya YKS sınav sonuçlarına okul ortalaması da dahil edilmekte ve yerleştirmeye esas hesaplamalar buna göre yapılmaktadır. Bu sebeple Eğitim Kurumumuzda öğrencilerin okullarında belli dönemlerde yapılan yazılılar için “Yazılı Kampları” düzenlenir. Bu yazılı çalışmalarında öğrencilerin okulda gördükleri ve yazılıda karşılarına çıkacak konularla ilgili konu anlatımları, soru çözümleri ve örnek yazılılar yapılır. Amaç öğrencinin hangi dersin yazılısına girerse girsin maksimum puanı alarak okul ortalamasını yüksek tutmasını sağlamaktır.

KARİYER DANIŞMANLIĞI

Öğrencilerin uzmanlaşacakları alanlar doğrultusunda kariyer planı hazırlıkları yapılır. Öğrencilerin yaş ve gelişim düzeyleri ile orantılı olan başlangıç seviyesi Kariyer Envanterlerinden Akademik Benlik ve Kendini Değerlendirme envanteri uygulanır. Öğrencinin ders başarısı ile örtüşen, Üniversite ya da lise puan türleri ve programları tanıtılır. Gerek Kariyer Envanterler sonuçları, gerekse öğretmenlerin görüş ve önerileri doğrultusunda öğrencilerin akademik, sosyal yetenekleri ile ilgi alanları ortaya çıkarılır ve Yüksek öğrenim sınavlarına hazırlık yapacağı uzmanlık alanı belirlenir.

PROFESYONEL SINAV DANIŞMANLIĞI

Bu süreç öğrencinin kendini değerlendirmesi ile başlar. Bireysel görüşmeler yapılarak, öğrencinin güçlü ve zayıf olduğu alanların belirlemek ve durum analizi yapmak amacı ile SWOT analizi uygulanır. Ardından öğrencilerin yetenek ve becerilerini, yeterliliklerini, kişilik özelliklerini tüm detayları ile ortaya çıkaracak, profesyonel düzeyde hazırlanmış Kariyer envanterleri uygulanır.

Süreç Mesleki Bilgilendirme ile devam eder. Öğrenciler gerek bireysel olarak gerekse organize edilecek Kariyer Günleri etkinlikleri ile Üniversiteler, Programlar, Meslekler, Sektörler ve İstihdam olanakları hakkında bilgilendirilir.

Son adımda ise, öğrencinin envanter sonuçları, SWOT analizi ile belirlenen yetenekleri ve ilgi alanları ile mesleklerin ya da sektörlerin özellikleri eşleştirilerek, bireye özel kariyer haritası çıkarılır.

Kartal Çözüm Kişisel Gelişim Kursları’nın ayrıcalıkları, fiyatları ve kayıt fırsatları hakkında bilgi almak için formu doldurmanız yeterlidir.

HEMEN BAŞVUR